Alaealiste probleemse hasartmängimise ja digimängimise sõeltestid on välja töötatud Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuses Sotsiaalministeeriumi projekti “Hasartmängusõltuvuse ennetamine ja hasartmängusõltuvusega inimeste ning nende lähedaste toetamine” (RE.3.01.20-0745) raames. Uuring viidi läbi koostöös Eesti Koolipsühholoogide Ühinguga.
Testid on mõeldud kasutamiseks erialases töös alaealistega individuaalse nõustamise käigus, koolis tervete klasside hindamiseks või üleriigilises leviku-uuringus. Testid ei ole diagnostilised hindamisvahendid. Alaealiste probleemse hasartmängimise küsimustik sobib kasutamiseks 5. – 9. klassi õpilastega, probleemse digimängimise küsimustik sobib 4. – 9. klassile.
Juhend annab ülevaate hasartmängu- ja internetimänguhäiretest ning nende häirete kriteeriumite alusel koostatud alaealiste probleemse hasart- ja digimängimise sõeltestidest. Lisaks on juhendis esitatud Eesti 9 – 16-aastaste õpilaste hulgas läbiviidud uuringu tulemused ja sõeltestide kasutamise võimalused.
Loe lähemalt juhendist: