Digiseadmetel on paljude inimeste elus suur osa ning kohati on tänapäeva ühiskonnas pea võimatu nendeta hakkama saada. Seetõttu ei saa rääkida vaid digiseadmete või interneti „keelamisest“. Küll aga saame eristada, kui palju kasutamist on liiga palju ja millal muutub kasutamine sõltuvuskäitumiseks.
Inimesed erinevad oluliselt arvuti ja interneti kasutamise vajaduste ja võimaluste poolest. Paljudele on arvuti ja informatsioon internetis igapäevaseks töövahendiks. Seetõttu ei ole aeg arvutis probleemi määratlemise aluseks. Terve vs ebaterve, ülemäärase, patoloogilise, sõltuvusliku jne. arvutikasutamise vaheline piir läheb sealt, kus inimene hakkab seoses arvutikasutamisega eemalduma suhetest, töö või muud olulised eluvaldkonnad kannatavad ja tegevus arvutis saab kõikehõlmavaks teiste tegevuste ees.
Arvuti- või internetisõltuvus on psüühikahäirete valdkonnas uus kontseptsioon, mistõttu tänasel päeval häiret ametlikult ei diagnoosita. Ettepanekuid internetisõltuvuse diagnoosimiseks on aga tehtud. Hetkel on 2013. aastal ilmunud psüühikahäirete diagnostilise käsiraamatu DSM-i (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) viiendas väljaandes esindatud internetimängurlus (Internet Gaming Disorder, IGD) kui seisund, mis nõuab enam teaduslikku uurimist ja kliinilist praktikat, enne kui on võimalik vastu võtta lõplik otsus seoses selle lisamisega psüühikahäirete nimekirja. Seega debatt seoses internetisõltuvuse kliinilise staatusega kestab.