Uudised» 2016

28.01.2016 Mängukeeld loteriile ja spordiennustustele

Uuest aastast saavad oma hasartmängimist piirata ka klassikalise loterii ostjad ning spordiennustuses osalejad. Kui seni sai ennast kaitsta vaid õnnemängu (näiteks kasiino) sõltuvuse vastu, siis uuest aastast saab inimene võimaluse piirata ka enda spordiennustustel osalemist ja loterii mängimist. Kiirloteriid muudatus ei puuduta.

Loteriipiletite ostjatel ja spordiennustuse panuse tegijatel tuleb ennast uuest aastast isikut tõendava dokumendi alusel tuvastada, nagu seni näiteks kasiinode puhul on toimunud. Isikuandmeid võrreldakse seejärel endale mängukeelu seadnud isikute nimekirjaga ning nimekirjas olija ei saa hasartmängus osaleda või lotopiletit osta.

Inimesel on võimalik ise valida, kas ta soovib piirangu seada kõigile kolmele hasartmängule või näiteks ainult loteriile. Piirangud ei laiene automaatselt ennast juba õnnemängude nimekirja kandnutele, soovi korral tuleb uuel aastal selle kohta eraldi avaldus esitada kas mängukohas, MTA teenindusbüroos, e-kirja teel digitaalselt allkirjastatuna või ameti e-keskkonnas.

Lisaks muutub uuest aastast avalduse teinud isikute piirang tähtajatuks. See tähendab, et piirang automaatselt tähtaja saabumisel ei kustu. Nimekirjast saab ennast edaspidi kustutada vaid avalduse alusel, mille saab teha pärast piirangu tähtaja möödumist, mis ei tohi olla kuuest kuust lühem ega kolmest aastast pikem. Avalduse nimekirjast kustutamiseks saab esitada e-maksuametis/e-tollis või büroodes.

Allikas: Postimees
/\/\

Aadress: Tatari 25-303, Tallinn 10116, telefon: (+372)15410, e-post: info@15410.ee