Uudised» 2009

06.05.2009 Pressiteade: Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus hoiatab hasartmängimise eest veebikeskkondades

Viimasel ajal on jõuliselt peale tungimas reklaamid, mis kutsuvad hasartmänge mängima virtuaalses keskkonnas. Niinimetatud kaughasartmängude kui ka arvutimängude ülemäärane mängimine toob kaasa riskid mängusõtluvuse väljakujunemiseks sarnaselt hasartmängude mängimisele kasiinos.

Majanduslanguse tingimustes võivad töö kaotanud inimesed luua endale illusoorseid lootusi raha teenimise võimalusest mängukeskkonnas. Eriti on aga kaughasartmängimisest haavatavad noored ja lapsed, sest isiku ja tema vanuse tuvastamine on tihtipeale vaid formaalne protseduur kasutaja registreerimisel.

Ka ülemaailmselt on hakatud aina enam tähelepanu pöörama just kaughasartmängimise riskidele, sest paljuski on veebikeskkonnas mängimine võrreldes kasiinos mängimisega oma varjatud iseloomu tõttu enam ja kiiremini sõltuvust tekitavad.
Lisaks võib ühiskonnas tekkida moonutatud ning ekslik arvamus hasartmängimise ja mängusõltuvusega seotud probleemide vähenemisest ning sekkumise vajadust võidakse alahinnata.
Hasartmängimise probleemiga saab pöörduda Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse psühholoogide vastuvõtule nii eesti kui vene keeles Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Kohtla-Järvel. Vastuvõtule registreerimiseks helistada MÄNGURILIINI numbrile 15410.
/\/\

Aadress: Tatari 25-303, Tallinn 10116, telefon: (+372)15410, e-post: info@15410.ee