Uudised» 2008

10.07.2008 Pille-Riin Kaare osales Hasartmängurluse uuringute konverentsil

Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse juht ja psühholoog Pille-Riin Kaare osales 1 – 4. juulil 2008.a. 7-dal Hasartmängurluse uuringute Euroopa konverentsil (7th European Conference on Gambling Studies and Policy Issues) Sloveenias, Nova Gorica´s, mis korraldati Euroopa Hasartmängurluse Uuringute Assotsiatsiooni (European Association for the Study of Gambling) poolt.
Oma kogemusi jagasid ja tutvustasid uuringute tulemusi 119 esinejat 16 Euroopa riigist, aga ka USA-st, Kanadast, Uus-Meremaalt, Hiinast ja Taiwanist.
Ettekannete ühise nimetajana võib välja tuua tõdemuse, et patoloogiline hasartmängimine on mitmetahuline häire – hasartmänguril on probleemid suhetes, esinevad teised psüühokahäired ja sageli ka alkoholiprobleemid. Peamiseks sõltuvusetekitajaks hasartmängumaailmas on mänguautomaadid. Lähtuvalt vastutustundliku mängimise propageerimisest tutvustati uue ajastu mänguautomaate, kus on inimesel endal võimalik endale piiranguid seada – alustades panustatud rahasumma määramisest kuni ajaliste ja kaotuse suuruse piiranguteni.
Probleemvaldkonnana tõstatati internetis hasartmängimise võimaluste olemasolu ja vajadus selle kontrollimise järele.
Eestist esines ettekandega „Problem Gambling in Estonia and Related Personal Risk Factors” Stella Laansoo.
Ettekannetega on võimalik lähemalt tutvuda aadressil:
www.easg.org/novagorica2008/programme.html
/\/\

Aadress: Tatari 25-303, Tallinn 10116, telefon: (+372)15410, e-post: info@15410.ee