Avaleht» Hasartmängusõltuvus

Mida teha, kui vajad abi mängust loobumisel?

Alustuseks – soov mängimisest vabaneda ja enda harjumusi muuta peab tulema seestpoolt.
Probleemi äratundmine ja motivatsioon algatada samme muutusteks on eesmärgi saavutamise aluseks.
Oma probleemist teadlikuks saamine võib põhjustada hirmu, ärevust ja segaduses olekut. Otsitakse selgust ja seletusi –infot probleemi olemuse, põhjuste ja abivõimaluste kohta. Võimalik, et esmane on hoopis soov mure südamelt ära rääkida ja kuhjunud pingeid maandada. Kui on säilinud toetavad pere- ja sõprussuhted ning ka soov oma muret nendega jagada, võib seda teha olles teadlik võimalikest tagajärgedest.
Tuge ja abi kõigis eelpool kirjeldatud küsimustes pakuvad ka spetsiaalse ettevalmistuse ja väljaõppega nõustajad ja psühholoogid omades teadmisi mängusõltuvuse põhjuste, ravi- ja rehabilitatsioonivõimaluste ning meetodite kohta.
Nõustamise ja psühhoteraapia keskne eesmärk on aidata mänguril sõltuvusest vabaneda – aidata mõista oma mängukäitumise põhjuseid, koos leida uusi ja kohasemaid toimetulekuviise; aidata lahendada probleeme, mida hasartmäng on endaga kaasa toonud.

Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse psühholoogid on spetsialiseerunud hasartmängusõltuvuse nõustamisele ja psühhoteraapiale. Meie juurde võib pöörduda üksi või koos lähedasega, kes saab tervenemisprotsessil lisatuge pakkuda. Nõustamiskeskus garanteerib kliendile konfidentsiaalsuse.

Nõustamisele registreeru ja/või küsimustega pöördu MÄNGURILIINIL 15410 (E-R 10.00 – 18.00)
Nõustamine toimub nii eesti- kui vene keeles!

Kui Su autol puruneb rehv ja Sul puuduvad töövahendid, ei kõhkle Sa ju peatamast teist autot ja abi palumast? Miks mitte teha sama, kui Sul on probleem hasartmängimisega!
Erinevate abivõimaluste kohta leiad lisainformatsiooni SIIT
/\/\

Aadress: Tatari 25-303, Tallinn 10116, telefon: (+372)15410, e-post: info@15410.ee